2014 YILI HAC SEMİNERİ

  2014 Yılında Kale İlçemizden Hacca gidecek Hcı adaylarımıza 17-18 ve 19 Haziran  günleri Kale Müftülüğümüzde Hac öncesi seminer verilecektir. Hacı adaylarımızın 17 Haziran  Salı Günü sabah saat 08:30 da Müftülüğümüze bekliyoruz.


Devamını Oku...

2014 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASI COŞKULARLA KUTLANDI

    2014 Yılı Kutlu Doğum Haftası  Kale Merkez ve Mahallelerde yapılan Konferans ve etkinliklerle coşkulu bir şekilde vatandaşlarımızın katılımıyla kutlandı. 16 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 17:30'da Kale Merkez Belediye Düğün salonunda tüm halka açık olarak Kutlu Doğum haftası münasebetiyle İl Müftümüz Veysel ÇAKI "Hz.Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu bir konferans vermiştir.


Devamını Oku...

ÇAMLARCA MAHALLESİNDE KUTLU DOĞUM ÇOŞKUSU

2014 Yılı Kutlu Doğum Haftası Çamlarca Mahallesinde çoşkulu bir şekilde kutlandı. Programa İlçe Müftüsü Albdullah BİLECE "Hz.Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu konuşmalarıyla katılımcıların büyük beğenisini topladı. Çamlarca Mahallesi İmam Hatibi Zerefettin ÖZTÜRK programın akışını ve açılış konuşmalarıyla programı renklendirdi.


Devamını Oku...

GÖLBAŞI MAHALLESİNDE KUTLU DOĞUM

  (index.php?option=com_content view=article id=146 catid=86 Itemid=604)   Gölbaşı Mahallesinde 19 Nisan 2014 Cumartesi günü Tavas İlçe Müftüsü Recep BALABAN "Hz.Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu konferans verdi. Konferansa çevre köylerden  vatandaşların katılımıyla yoğun ilgi gördü. Program yemekli ve Keşkek ikramıyla süslendi. Vatandaşlar böyle programların devamının gelmesini temenni ettiler.  


Devamını Oku...

İL MÜFTÜSÜ ZİYARET ETTİ

Denizli İl Müftüsü Veysel ÇAKI 10 Aralık 2013 Tarihinde Kale İlçe  Müftülüğümüze ziyaret etti.  Müftülüğümüzün faaliyetleri ve Personel hakkında İlçe Müftüsü Abdullah BİLECE'den bilgi aldı. Daha sonra  Öğle Namazından önce Merkez Cevherpaşa Camiinde Cemaate kısa bir sohbet etti. Sohbetin ardından Namazdan sonra ilçemizden ayrıldı.  


Devamını Oku...

İlaç Kampanyası

Müftülüğümüze bağlı Merkez ve Mahalle Camilerinde bulunan İmam Hatiplerimizin özverili gayretleri ile Kale Kaymakamlığı tarafından  İlaç toplama kampanyası başlatıldı. Kampanya neticesinde toplanan ilaçların tarihi geçenleri ve devam edenleri ayrılarak, Hastahane yönetimine teslim  edilerek fakir vatandaşlara ihtiyaç nisbetinde verilmesi planlanmıştır.  


Devamını Oku...

Kandil Gecelerinde Helalleşme

Kandil gecelerinde namazdan sonra Merkez Cevherpaşa Camiinde Cemeat terer teker tebrikleşme geleneği devam ediyor.    


Devamını Oku...

KUR'AN KURSLARI DÖNEM SONU PROGRAMI HAZIRLADILAR

  Kur'an Kursunda okuyan öğrencilerimiz Dönem sonu programı olarak bir etkinlik düzenlediler. Etkinlik Halk Eğitim Merkezinin toplantı salonunda topluma açık olarak sergilendi. Etkinliğin toplum tarafından beğenilmesi üzerine,  zaman zaman böyle programların yapılacağı   müjdesi Müftülüğümüz tarafından verilmiştir.  


Devamını Oku...

KUR'AN-I KERİM KURSU TAMAMLANDI

12 Mayıs-13 Haziran 2014 Tarihleri arasında İlçemizde İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlarımıza yönelik Kur’an-ı Kerim Hizmet içi Eğitim Kursu  büyük bir özveri ile tamamlandı. Kursa Rehber Öğretici olarak Tavas Mestaağa Camii İmam Hatibi Emin DOĞAN verdi. Kursun bitiminde Kursiyerlere Kursa Katılım belgesi düzenlenerek kursiyerlerin belgelerini  Kale Kaymakamı İsa KARAASLAN tarafından verildi.  


Devamını Oku...
0123456789

Dini Bilgiler

Dini Sorular ve Fetvalar

Yönetim Sistemleri

 

   İKYS   
     İnsan Kaynakları
     Yönetim Sistemi

 

 

   EHYS  
      Eğitim Hizmetleri
      Yönetim Sistemi

 

  DHYS   
    Din Hizmetleri
    Eğitim Sistemi

 

 

 

 

GİRİŞ

Canlı Yayın

     

      

Müftülük Mesajları

2014 Yılında Fitre Miktarı

           10

Zekat ve Fitreler Müftülüğümüz tarafından kabul edilmeye başladı 

"Namazınızı Kılın, zekatı verin.Rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin."Bakara2/43"

"Rabbim! Beni ve Soyumdan gelecek olanları namazı devamlı kılanlardan eyle; Rabbimiz,duamı kabul et." (İbrahim 14/40)