2014 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASI COŞKULARLA KUTLANDI

    2014 Yılı Kutlu Doğum Haftası  Kale Merkez ve Mahallelerde yapılan Konferans ve etkinliklerle coşkulu bir şekilde vatandaşlarımızın katılımıyla kutlandı. 16 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 17:30'da Kale Merkez Belediye Düğün salonunda tüm halka açık olarak Kutlu Doğum haftası münasebetiyle İl Müftümüz Veysel ÇAKI "Hz.Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu bir konferans vermiştir.


Devamını Oku...

2014 YILI VEKALETLE KURBAN KESİM

  2014 Yılı Kurban Bayramında Kale İlçe Müftülüğümüz 2 Adet büyükbaş hayvan satın alarak 14 kişilik vekaletle kurban kesimi gerçekleştirmiş, Kesilen kurban etleri ; Kale merkez ve çeşitli mahallelerde  Türkiye Diyanet vakfı Kale şubesi personeli tarafından Hizmet aracı ve ayrıca bir araç daha kiralayarak 2 araçla dağıtımı aynı gün ilgili kişilere ulaştırılmıştır. Kale İlçe Müftü Vekilimiz Kale Vaizi Aydın DEMİREL, Böyle faaliyetlerin  sonraki yıllarda daha geniş ve kapsamlı olarak yürütüleceği müjdesini verdi,...


Devamını Oku...

DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI NEDENİYLE KONFERANS

 2014 Yıl  Din Görevlileri münasebetiyle Kale İlçe Müftülüğü tarafından 16.10.2014 Perşembe günü saat 12:00-14;00 saatleri arasında Kale Çarşı Camii bahçesinde 1500 kişilik Plav ikram edildi. Saat 16:30'da Halk Eğitim konferans salonunda  "CAMİ VE GENÇLİK" konulu bir Konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Denizli İl Müftü Yardımcısı Kazım TEKKOYUN şereflendirdi. Etkinliğimize Kale Kaymakamı Sayın İhsan AYRANCI, Daire Amirleri, Öğrenciler ve sivil Halkın katılımıyla renklendirdiler. Konferansın sonunda Kale Kaymakamı Sayın İhsan AYRANCI; Müftülüğümüzden böyle faaliyetlerin devam...


Devamını Oku...

İL MÜFTÜSÜ ZİYARET ETTİ

Denizli İl Müftüsü Veysel ÇAKI 10 Aralık 2013 Tarihinde Kale İlçe  Müftülüğümüze ziyaret etti.  Müftülüğümüzün faaliyetleri ve Personel hakkında İlçe Müftüsü Abdullah BİLECE'den bilgi aldı. Daha sonra  Öğle Namazından önce Merkez Cevherpaşa Camiinde Cemaate kısa bir sohbet etti. Sohbetin ardından Namazdan sonra ilçemizden ayrıldı.  


Devamını Oku...

İlaç Kampanyası

Müftülüğümüze bağlı Merkez ve Mahalle Camilerinde bulunan İmam Hatiplerimizin özverili gayretleri ile Kale Kaymakamlığı tarafından  İlaç toplama kampanyası başlatıldı. Kampanya neticesinde toplanan ilaçların tarihi geçenleri ve devam edenleri ayrılarak, Hastahane yönetimine teslim  edilerek fakir vatandaşlara ihtiyaç nisbetinde verilmesi planlanmıştır.  


Devamını Oku...

KUR'AN KURSLARI DÖNEM SONU PROGRAMI HAZIRLADILAR

  Kur'an Kursunda okuyan öğrencilerimiz Dönem sonu programı olarak bir etkinlik düzenlediler. Etkinlik Halk Eğitim Merkezinin toplantı salonunda topluma açık olarak sergilendi. Etkinliğin toplum tarafından beğenilmesi üzerine,  zaman zaman böyle programların yapılacağı   müjdesi Müftülüğümüz tarafından verilmiştir.  


Devamını Oku...

KUR'AN-I KERİM KURSU TAMAMLANDI

12 Mayıs-13 Haziran 2014 Tarihleri arasında İlçemizde İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlarımıza yönelik Kur’an-ı Kerim Hizmet içi Eğitim Kursu  büyük bir özveri ile tamamlandı. Kursa Rehber Öğretici olarak Tavas Mestaağa Camii İmam Hatibi Emin DOĞAN verdi. Kursun bitiminde Kursiyerlere Kursa Katılım belgesi düzenlenerek kursiyerlerin belgelerini  Kale Kaymakamı İsa KARAASLAN tarafından verildi.  


Devamını Oku...

KURSLAR DEVAM EDİYOR

İlçe Müftülüğümüzün  açmış olduğu Ezanı Güzel Okuma Kursuna İlçemiz Personelinden yoğun ilgi sebebiyle Kura usulu kursiyer seçilmiş olup, açılan kurda kursiyerler büyük bir coşkuyla takip edip, Kurs bitiminde Kursa katılma Belgelerini İlçemiz Kaymakamı Serap ÖZMEN  ve İlçemiz Müftüsü Abdullah BİLECE  den almışlardır. 


Devamını Oku...
0123456789

Dini Bilgiler

Dini Sorular ve Fetvalar

Yönetim Sistemleri

 

   İKYS   
     İnsan Kaynakları
     Yönetim Sistemi

 

 

   EHYS  
      Eğitim Hizmetleri
      Yönetim Sistemi

 

  DHYS   
    Din Hizmetleri
    Eğitim Sistemi

 

 

 

 

GİRİŞ

Canlı Yayın

     

      

Müftülük Mesajları

2014 Yılında Fitre Miktarı

           10

Zekat ve Fitreler Müftülüğümüz tarafından kabul edilmeye başladı 

"Namazınızı Kılın, zekatı verin.Rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin."Bakara2/43"

"Rabbim! Beni ve Soyumdan gelecek olanları namazı devamlı kılanlardan eyle; Rabbimiz,duamı kabul et." (İbrahim 14/40)