2014 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASI COŞKULARLA KUTLANDI

    2014 Yılı Kutlu Doğum Haftası  Kale Merkez ve Mahallelerde yapılan Konferans ve etkinliklerle coşkulu bir şekilde vatandaşlarımızın katılımıyla kutlandı. 16 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 17:30'da Kale Merkez Belediye Düğün salonunda tüm halka açık olarak Kutlu Doğum haftası münasebetiyle İl Müftümüz Veysel ÇAKI "Hz.Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu bir konferans vermiştir.


Devamını Oku...

2014 YILI VEKALETLE KURBAN KESİM

  2014 Yılı Kurban Bayramında Kale İlçe Müftülüğümüz 2 Adet büyükbaş hayvan satın alarak 14 kişilik vekaletle kurban kesimi gerçekleştirmiş, Kesilen kurban etleri ; Kale merkez ve çeşitli mahallelerde  Türkiye Diyanet vakfı Kale şubesi personeli tarafından Hizmet aracı ve ayrıca bir araç daha kiralayarak 2 araçla dağıtımı aynı gün ilgili kişilere ulaştırılmıştır. Kale İlçe Müftü Vekilimiz Kale Vaizi Aydın DEMİREL, Böyle faaliyetlerin  sonraki yıllarda daha geniş ve kapsamlı olarak yürütüleceği müjdesini verdi, Bu yıl Kurban kesiminde emeği geçen arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. VEKALETLE KESİM VİEOSU 1 VEKALETLE KURBAN KESİM VİDEOSO 2  


Devamını Oku...

2015 YILI HAC ORGANİZASYONU GÖREVLENDİRME KRİTERLERİ

  2015 Yılı Hac Organizasyonunda görevlendirilecek personel hakkında ilgili talimatlar ekte gönderilmiştir. İlgilenmek isteyenler belgeleri açarak bilgi sahibi olabilirler.


Devamını Oku...

AŞURE İKRAMI

2015 Yılı Muharrem (1436) ayı münasebetiyle Kale ilçe Müftülüğümüze bağlı Çamlarca ve Gölbaşı Mahallelerinde 14 Kasım 2014 Cuma günü Aşure ikramı yapıldı.  


Devamını Oku...

D GRUBU CAMİLERİN AÇILIŞI

İlçemize bağlı Mahallelerimizde D Grubu Kur'an Kurslarımız açılmıştır. Kur'an Kurslarımızda öğrencilerin kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Açılan Kurslarımız için gerekli öğretici istenmiş olup, 20 Kasım 2014 tarihinde İl Müftülüğü tarafından sınav yapılarak tespit edilerek 24 Kasım 2014 tarihinde eğitime başlayacaktır. İstek halinde böyle kursların açılabileceğini İlçe Müftüsü Abdullah BİLECE tarafından bilgilendirildi ve görev alacak öğreticiler  için başarılar temenni etti.


Devamını Oku...

D GRUBU KUR'AN KURSU ÖĞERTİCİ ALIMI

İlçe Müftülüğümüze bağlı D Grubu Kur'an Kurslarında görev almak isteyenler için 20 Kasım 2014 tarihinde sınav yapılacaktır.  Detaylı bilgileri ekten görülebilir.


Devamını Oku...

DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI NEDENİYLE KONFERANS

 2014 Yıl  Din Görevlileri münasebetiyle Kale İlçe Müftülüğü tarafından 16.10.2014 Perşembe günü saat 12:00-14;00 saatleri arasında Kale Çarşı Camii bahçesinde 1500 kişilik Plav ikram edildi. Saat 16:30'da Halk Eğitim konferans salonunda  "CAMİ VE GENÇLİK" konulu bir Konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Denizli İl Müftü Yardımcısı Kazım TEKKOYUN şereflendirdi. Etkinliğimize Kale Kaymakamı Sayın İhsan AYRANCI, Daire Amirleri, Öğrenciler ve sivil Halkın katılımıyla renklendirdiler. Konferansın sonunda Kale Kaymakamı Sayın İhsan AYRANCI; Müftülüğümüzden böyle faaliyetlerin devam etmesini, Katılımlarından dolayı İl Müftü Yardımcısı Kazım TEKKOYUN'u, izleyicileri ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Konuşmaların ardından çıkışta küçük ikramlarda bulunularak program sona erdi.  


Devamını Oku...

HAC DÖNÜŞÜ ZİYARET

2014 Yıl Hac organizasyonunda Kafile Başkanı olarak hacca giden İlçe Müftüsü Abdullah BİLECE görevine döndükten sonra daire personeli ve İmam Hatiplerden bazıları ile HOŞ GELDİN ziyaretinde bulunuldu. Müftü BİLECE; Hac dönüş ikramı olarak Zemzem ve hurma ikramından sonra Haccın güzelliği ve meşakkatli oluşundan bilgiler verdiler. Hacca gitmeyen arkadaşlara da en kısa zamanda gitmeleri için duada bulundu.


Devamını Oku...

İL MÜFTÜSÜ ZİYARET ETTİ


Denizli İl Müftüsü Veysel ÇAKI 10 Aralık 2013 Tarihinde Kale İlçe  Müftülüğümüze ziyaret etti.  Müftülüğümüzün faaliyetleri ve Personel hakkında İlçe Müftüsü Abdullah BİLECE'den bilgi aldı. Daha sonra  Öğle Namazından önce Merkez Cevherpaşa Camiinde Cemaate kısa bir sohbet etti. Sohbetin ardından Namazdan sonra ilçemizden ayrıldı.  


Devamını Oku...
0123456789

Dini Bilgiler

Dini Sorular ve Fetvalar

Yönetim Sistemleri

 

   İKYS   
     İnsan Kaynakları
     Yönetim Sistemi

 

 

   EHYS  
      Eğitim Hizmetleri
      Yönetim Sistemi

 

  DHYS   
    Din Hizmetleri
    Eğitim Sistemi

 

 

 

 

GİRİŞ

Canlı Yayın

     

      

Müftülük Mesajları

2014 Yılında Fitre Miktarı

           10

Zekat ve Fitreler Müftülüğümüz tarafından kabul edilmeye başladı 

"Namazınızı Kılın, zekatı verin.Rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin."Bakara2/43"

"Rabbim! Beni ve Soyumdan gelecek olanları namazı devamlı kılanlardan eyle; Rabbimiz,duamı kabul et." (İbrahim 14/40)