18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ

18 Mart 2015 Çarşamba günü Sabah namazından sonra Cevherpaşa Camiinde  Günün önemi hakkında İlçe Müftüsü Abdullah BİLECE  cemaate bilgilendirdi. Ardından İlçemiz Vaizi Aydın DEMİREL yapılan hatimlerin ve Çanakkale Şehitlerimize bir dua yapılmış, hep birlikte sabah kahvaltısı yapılarak Camiden ayrılınmıştır. Aynı gün akşam saat 19:00 da Kale Halk Eğitim konferans salonunda  Kale İlçe Müftülüğümüzün organize ettiği "ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZ" konulu bir konferans düzenlemiştir. Konferansa Tarihci Yazar Ömer Naci YILMAZ ;  Çanakkale Şehitlerimiz ile ilgili konferansında katılımcıları duygulandırarak beğenilerini kazanmıştır. Konuşmanın sonunda konuşmacıya  Kale Kaymakamı Sayın İhsan AYRANCI  tarafından Kale Müftülüğümüz tarafından hazırlanan plaket verilerek konferans sona ermiştir.


Devamını Oku...

2014 YILI VEKALETLE KURBAN KESİM

  2014 Yılı Kurban Bayramında Kale İlçe Müftülüğümüz 2 Adet büyükbaş hayvan satın alarak 14 kişilik vekaletle kurban kesimi gerçekleştirmiş, Kesilen kurban etleri ; Kale merkez ve çeşitli mahallelerde  Türkiye Diyanet vakfı Kale şubesi personeli tarafından Hizmet aracı ve ayrıca bir araç daha kiralayarak 2 araçla dağıtımı aynı gün ilgili kişilere ulaştırılmıştır. Kale İlçe Müftü Vekilimiz Kale Vaizi Aydın DEMİREL, Böyle faaliyetlerin  sonraki yıllarda daha geniş ve kapsamlı olarak yürütüleceği müjdesini verdi, Bu yıl Kurban kesiminde emeği geçen arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. VEKALETLE KESİM VİEOSU 1 VEKALETLE KURBAN KESİM VİDEOSO 2  


Devamını Oku...

2015 YILI HAC ORGANİZASYONU GÖREVLENDİRME KRİTERLERİ

  2015 Yılı Hac Organizasyonunda görevlendirilecek personel hakkında ilgili talimatlar ekte gönderilmiştir. İlgilenmek isteyenler belgeleri açarak bilgi sahibi olabilirler.


Devamını Oku...

2015 YILI HAC YOLCULARINA EĞİTİM SEMİNERİ

  2015 Yılında Kale İlçemizden Hacca gidecek olan hacı adaylarına İlçemiz Müftülüğü Merkez Kur'an Kursunda 02-03 ve 04 Haziran 2015 tarihlerinde saat 09:00 ile 13;00 arsında İlçe Müftümüz Abdullah BİLECE ve İlçemiz vaizi Aydın DEMİREL tarafından  seminer verilecektir.


Devamını Oku...

2015 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASI COŞKULARLA KUTLANDI

    2016 Yılı Kutlu Doğum Programı münasebetiyle İlçemiz İlköğretim ve ortaöğretim okullarında çeşitli tarihlerde İlçe Müftüsü Yusuf DEMİRYÜREK  ve İlçe Vaizimiz Mehmet SABANCILAR tarafından öğrencilere "HZ. PEYGAMBER,TEVHİT VE VAHDET" konusunu işleyerek öğrencilerin beğenisini kazanmışlardır.


Devamını Oku...

2015 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASI MAHALLELERİMİZDE DE KUTLANDI

2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle Kale İlçemize bağlı Gökçeören Çullubük ,Belenköy Mahallesinde,Karaköy ,Gülbağlık ve Gölbaşı Mahallelerinde geleneksel hale gelen programlar düzenlenerek."Hz.Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konusu işlendi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşen programlarda, Kale Müftümüz Abdullah BİLECE, Beyağaç Müftümüz Yakup KANSIZOĞLU ve İlçe Vaizimiz Aydın DEMİREL vatandaşlarımıza  değerli bilgiler sunarak katılımcıların beğenisini kazandılar. Programlarda Karaköy Mahallesinde Lokma, diğer yerlerde Yemek ikramı verildi.  


Devamını Oku...

2015 YILI KUTLU DOĞUM PROGRAMI

    Bu yılki Kutlu Doğum Haftasında;  "Hz.Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" işlenmiştir. İlçe Müftülüğümüzün hazırlamış olduğu programda,  Diyanet İşleri Başkanlığı Radyo Televizyon Daire Başkanlığı Eğitim Uzmanı Dr. İlhami AYRANCI  özverili konuşmalarıyla Kale halkımıza ve çevrelerden gelen katılımcılara kalıcı bilgiler sergilemiştir. Programımızda Kale İlçe Müftülüğü Kitap ve çikolata dağıtmış, Kale Belediyemiz de Lokma ikramında bulunarak programımıza renk katmıştır.


Devamını Oku...

2015 YILI YARIŞMALARI

Diyanet İşleri Başkanlığı,2015 Yılı Camiler ve  Din Görevlileri Haftası Yarışmaları Düzenlemiş olup, Yarışmalara katılmak isteyen görevlilerimiz ilgili konuları Ekte gönderilen yazıdan gerekli bilgileri alabilirler.


Devamını Oku...

2015-2016 UMRE ORGANİZASYONU

2015-2016 Umre Organizasyonu Görevli seçim talimatı ektedir. İlgilenmek isteyenler eklerden açarak şartlarını öğrenebilirler.


Devamını Oku...
0123456789

Dini Bilgiler

Dini Sorular ve Fetvalar

Yönetim Sistemleri

 

   İKYS   
     İnsan Kaynakları
     Yönetim Sistemi

 

 

   EHYS  
      Eğitim Hizmetleri
      Yönetim Sistemi

 

  DHYS   
    Din Hizmetleri
    Eğitim Sistemi

 

 

 

 

GİRİŞ

Canlı Yayın

     

      

Müftülük Mesajları

2015 Yılında Fitre Miktarı

           11,50

Zekat ve Fitreler Müftülüğümüz tarafından kabul edilmeye başladı 

"Namazınızı Kılın, zekatı verin.Rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin."Bakara2/43"

"Rabbim! Beni ve Soyumdan gelecek olanları namazı devamlı kılanlardan eyle; Rabbimiz,duamı kabul et." (İbrahim 14/40)